Haber Detayı
06 Temmuz 2019 - Cumartesi 20:04
 
İBB'de KİPTAŞ ve Ağaç A.Ş. ihaleleri iptal edildi
İstanbul’da tartışma konusu olan ihale süreçleri hakkında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun verdiği 'durdurma kararı' sonrasında iki ihale iptal edildi. İptal edilen ihaleler İBB şirketleri KİPTAŞ ve Ağaç A.Ş’ye ait ihaleler.
GÜNDEM Haberi
İBB'de KİPTAŞ ve Ağaç A.Ş. ihaleleri iptal edildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun verdiği ‘durdurma kararı’ sonrasında iki ihalenin iptal edildiği bilgisi geldi. İBB’deki mali tabloyu incelemek ve denetim altına almak için, İmamoğlu tarafından kurumun günlük rutin işlerini aksatmayacak ihale, doğrudan temin, personel alımı, araç kiralama, alım-satım, gayrimenkul kiralama işleri durdurulmuştu.

İhalelerin durdurulmasına ilişkin İBB Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanlığı, Yazı İşleri Müdürlüğünce 1 Temmuz 2019 tarihinde bir tebliğ yayımlandığı ortaya çıktı.

 Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre, tebliğ ile İBB, bağlı kuruluşlar ve iştirakleri tarafından yapılacak ihalelerin ikinci bir talimata kadar durdurulması kararı alındı. Bu karar doğrultusunda da bugüne dek 2 ihale iptal edilmiş durumda.

İptal edilen ihalelerden biri İBB şirketi KİPTAŞ’ın Gaziosmanpaşa Küçükköy’de 6 dönümlük arazide yapılan Yunus Emre Camii’nin kalan işlerinin tamamlanması için açtığı ihale oldu. 10 Temmuz’da düzenlenecek ihale, 4 Temmuz tarihinde iptal edildi.

Diğer ihale de yine İBB şirketi Ağaç A.Ş’ye ait. İstanbul Ağaç A.Ş’nin toplam 3 adet jenaratör almak için 4 temmuz günü düzenleyeceği ihale, 3 Temmuz günü 1 Temmuz 2019 tarihli tebliğ doğrultusunda iptal edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İBB'de, KİPTAŞ, ve, Ağaç, A.Ş., ihaleleri, iptal, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı