Haber Detayı
06 Mayıs 2020 - Çarşamba 21:16
 
Hikmet Karaman: Bu Ortamda Nasıl Maç Yapacaksınız?
BTCTurk Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Skorer Instagram hesabının canlı yayınında soruları yanıtladı.
GÜNDEM Haberi
Hikmet Karaman: Bu Ortamda Nasıl Maç Yapacaksınız?

BTCTurk Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Skorer'in Instragram hesabının canlı yayınından Nergis Aşkın'ın sorularını yanıtladı.

"NASIL MAÇ YAPACAKSINIZ?"

Karaman Liglerin başlama kararıyla ilgili olarak: "Oynamayalım yok, herkes oynayacak futbol, ama şu an ortam müsait değil. FIFA Sağlık Kurulu Başkanı diyor ki, 'Eylül ayından önce dönülmesi, salgını tetikler diyor.' Bunu direk FIFA Sağlık Kurulu Başkanı diyor. Buradaki birtakım insanların düşünceleri değil, insanların sağlığı önemli. Ankaragücü en son yaptığı testte pozitif çıktı. Şimdi futbolcular hangi psikolojiyle antrenmana çıkacak. Kimse sanmasın şu takım antrenmana çıkıyor diye. Onlar idman değil. Ben annemi gidip göremiyorum. Bu ortamda nasıl maç yapacaksınız. Futbolcularla konuşuyorum, tedirgin hepsi. Bizim yöneten karar veren insanlara saygılıyız ama Bilim Kurulu'nun vereceği rapora uymak zorundayız hepimiz. Bilim Kurulu çıkın oynayın diyorsa biz de oynarız." dedi.

"BEKLEME TARAFTARIYIM"

Şu anda bekleme taraftarı olduğunu söyleyen Karaman: "Buradan bütün futbolseverlere sesleniyorum. Ben Malatya'ya gittiğimde küme düşme hattında gittim. Böyle durumda olan bir takımın oynamayalım fikri görüş belirtmesi olmaz. O zaman derlerki küme düşmeye çalışıyor. Şampiyonluğa oynayan Rıza Hoca da oynayalım diyor. Şampiyonluğa oynayanların da hakkı var kupaya oynaya Alanyaspor'un da var. Bunların hepsine saygı gösteriyoruz. Fakat şuan evimizde bile izole yaşıyoruz. Annem telefonda oynuyoruz, gidemiyorum yanına. Hep kontrollüyüz. Dışarıdan bir şey alınca her şeyi yıkıyorsun, pideyi fırına atıyorsun. Kurallara uyuyoruz. Kurallar böyleyken oyuncuları sahaya çıkarıp nasıl antrenman yaptıracağız. Hazırlık kampında 4-5 maç alıyoruz biz. Takımlar hiç maç maç oynamasın. Çok parametre var bu şekilde. Amaç kötülemek değil, 2. dalganın gelmesini engellemek. Bütün ülkeye bulaştırabilirsiniz. Ben şuan bekleme taraftarıyım. Bekleyelim bitsiin, adam gibi idman yapalım. Bir tane takımın fotoğrafını gördüm, millet birbirine sarılmış, onlar da haklı, idman yapın denilmiş. Sakatlık olur, MR için hastaneye gitmen lazım. Nasıl hastaneye gideceksin bu durumda. Herkes kendini tedavi etmeye çalışıyor. Birçok doktor arkadaşım anlatıyor bana. Öyle bir ortam içine girilirse ne olacağı belli. Federasyonun orada sağlık kurulu var, mutlaka bunları düşüneceklerdir. O zamanlar uçaklar da açılsın, şehirler arası da..." dedi.

 

 

malatyatekhaber.com

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: hikmet karaman,
Yorumlar
Haber Yazılımı