Haber Detayı
20 Mart 2020 - Cuma 20:12
 
Hikmet Karaman: Bu İşin Üstesinden Geleceğiz
BTCTurk Yeni Malatyaspor'un tecrübeli teknik direktörü Hikmet Karaman: "Ben evde kalın diyorum. Evde kalın, ilişkilerinizi sınırlandırın. Ülkemizin muazzam zorlukların üstesinden geldiğini biliyoruz. Bunu birlikte tekrar yapacağız. Evde kalacağız, koronavirüsün yayılmasını engelleyeceğiz. Kahraman arkadaşlarımız, hastanelerde yorulmadan çalışan baylar, bayanlar var. Medya grubu, sizler varsınız. Sonuna kadar mücadele içinde, birlikte bu işin üstesinden geleceğiz." dedi.
SPOR Haberi
Hikmet Karaman: Bu İşin Üstesinden Geleceğiz

BTCTurk Yeni Malatyaspor'un tecrübeli teknik direktörü Hikmet Karaman, CNNTÜRK canlı yayınına konuk oldu.

Karaman, koronavirüs tedbirleri kapsamında liglerine ertelenmesini değerlendirdi ve şunları söyledi: "Bence burada en önemli şey halkın güvenliği. Sadece liglerin, futbolun, sporun tatil olması önemli değil. Dünya kollektif bir tükenmişlik örneği gösteriyor ve hiçbir şey bundan önce olduğu gibi değil. Son yıllarda baktığınızda tüm dünyada güç gösterileri, aç gözlülük... Avustralya'daki felaket, hayvanların keskin nişancılar tarafından öldürülmesi... Şimdi baktığınızda çaresizlik içinde kalan ve tükenmişlik pozisyonu gösteren bir haldeyiz. Dolayısıyla futbolun ve sporun bundan sonra ne olacağından çok koronavirüse biz nasıl dur diyebiliriz? Gelişmesini, yayılmasını nasıl önleyebiliriz?

Verilen karar futbolun, diğer branşlarda olduğu gibi hemen iptal edilmesi ve bundan sonraki gelişmelerin ne olması? Dolayısıyla insanlar artık neyin önemli olduğunu biliyor. Yeni Malatyaspor Kulübü olarak, bir hafta önce Kayseri deplasmanına İspanya'dan gelen Bifouma'yı götürmedik. Bizim için inanılmaz derecede önemli bir oyuncu. İnsan sağlığına duyduğumuz hassasiyetden dolayı aramıza katmadık. İdmanlara dahi almadık. Küme düşmeme potasında mücadele etmemize rağmen şahsi menfaatlerimizi düşünmeden sağlığı düşünerek böyle bir karar aldık. Bundan sonra yapılacak iş, neyin önemli olup olmadığını bilerek hareket etmek. Buna göre tedbirlerimizi almak. 

Ben evde kalın diyorum. Evde kalın, ilişkilerinizi sınırlandırın. Ülkemizin muazzam zorlukların üstesinden geldiğini biliyoruz. Bunu birlikte tekrar yapacağız. Evde kalacağız, koronavirüsün yayılmasını engelleyeceğiz. Kahraman arkadaşlarımız, hastanelerde yorulmadan çalışan baylar, bayanlar var. Medya grubu, sizler varsınız. Sonuna kadar mücadele içinde, birlikte bu işin üstesinden geleceğiz. "

Kaynak: Editör:
Etiketler: hikmet karaman, malatyaspor
Yorumlar
Haber Yazılımı