Haber Detayı
04 Kasım 2019 - Pazartesi 17:47
 
Hekimhanlılar Avrupa'nın Göbeğinde Halay Çektiler
Geleneksel olarak düzenlenen Avrupa Hekimhanlılar Gecesi’nin bir yenisi daha büyük ilgi altında gerçekleştirildi. Geceye Almanya’nın yanı sıra Avrupa ve Türkiye’den Hekimhanlılar katıldı.
GÜNCEL Haberi
Hekimhanlılar Avrupa'nın Göbeğinde Halay Çektiler

Katılımın yoğun olduğu geceye MHP Malatya milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu ve Yeşilyurt Belediye Meclis Başkanı Murat Alabaş'ta katıldı.  Burada bir konuşma yapan Fendoğlu, Hekimhan’a ayrı bir özen gösterdiklerini ve her türlü desteği vereceklerini belirtip, her zaman her yerde Hekimhanlıların yanında olacağını söyledi.

Almanya’nın birçok şehrinden Hekimhanlıların katılımıyla gerçekleştirilen geceye Rödermark belediye başkanı Jörg Rotter ve kalabalık bir heyet misafir olarak katıldı. Rotter Yaptığı konuşmada Hekimhanlıları selamlayarak, Hekimhan ile kardeş şehir çalışmalarının sürdürülmesini desteklediklerini, görüşmelerin devam ettiğini belirtti.

Gecede Hekimhan türküleri söylendi, halaylar çekildi Hekimhanlılar Almanya’da keyiflerince eğlendiler. Yöresel yemekleri ikram edildiği coşkulu geçen bir gecenin sonunda Hekimhanlılar bir sonraki etkinlikte buluşmak üzere vedalaşarak ayrıldılar.

 

 

malatyatekhaber.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: hekimhan, hekimhanlılar gecesi, hekimhanlılar gecesi avrupa
Yorumlar
Haber Yazılımı