Haber Detayı
25 Ocak 2021 - Pazartesi 21:59
 
Hayatını Kaybeden Azmi Ayverdi'nin Ailesi Malatyalılara Kırgın
Malatyalı asker Azmi Ayverdi'nin anne ve babası: 'Evladımızı toprağa verdik. Ama bizlere başsağlığı bile dilemeyen Malatya halkına kırgınız'
GÜNDEM Haberi
Hayatını Kaybeden Azmi Ayverdi'nin Ailesi Malatyalılara Kırgın

19 Ocak 2021 tarihinde Şırnak’ın Uludere İlçesi’nde vatani görevini yaparken terhisine 2 ay kala intihar ederek öldüğü açıklanan Malatyalı asker Azmi Ayverdi'nin yakınlarının intihar olayının aydınlatılması için sosyal medyadan yetkilileri göreve çağırmıştı. 

Malatyalı asker Azmi Ayverdi'nin intiharı bugün Meclise taşınırken 15 Temmuz Milli İrade Ocakları Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşe Alpaslan bugün acılı aileyi ziyaret etti. Alpaslan ziyaret sonrası yaptığı açıklamada Ayverdi'nin anne ve babasının Malatyalılara kırgın olduğunu söyledi. 

MALATYA HALKINA SİTEM

Alpaslan "Malatyalı olan 22 yaşında ki Azmi Ayverdi Şırnak Uludere’de Askerlik görevini yapıyordu. Terhisine 2 ay kalmıştı. Ayverdi ailesi Asker yolu gözlemeye başlamıştı. Ayverdi ailesi oğulları Azmi’nin geleceği günü beklerken  yürek yakan acı haberini aldı. Acılı anne ve babamızı ziyaret ederek acılarını paylaştık. Anne ve babanın tüm insanlığa ve Malatya halkına sitemleri var . Bizim evladımız  devletini bekleyen bir askerdi. Evladımızı toprağa verdik  lâkin bizlere başsağlığı bile dilemeyen Malatya halkına kırgınız sözleri bizleri de derinden üzmüştür.  Neticede vefat eden askerimiz hepimizin evladı  olduğunu belirtiyor acılı aileye sabırlar diliyorum." dedi.

 

 

 

 

 

malatyatekhaber.com

 

Kaynak: () - habermerkezi Editör: malatyatekhaber
Etiketler: malatya haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı