Haber Detayı
14 Kasım 2020 - Cumartesi 21:22
 
Hamzaoğlu'ndan Cueva Açıklaması: Soyunma Odasında Kavga mı Çıktı?
Yeni Malatyspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Denizlispor maçında 36. dakikada oyundan aldığı Cueva ile ilgili yaptığı açıklamada: "Bu taktiksel değişimdir. Ama bir Cueva ile ilgili bunu düşündük. Ama Cueva'nin sahadan çıkarken tepkisini anlarım ama daha sonra soyunma odasında yaşadıklarımızı ki onlar bizde kalır, değerlendireceğiz. Yönetimle gerekli konuşmaları yaptım. Raporumu sundum. Onlarda değerlendirmelerini yapıp daha sonra bakacağız." derken soyunma odasında kavga mı çıktı sorusu akıllara geldi.
SPOR Haberi
Hamzaoğlu'ndan Cueva Açıklaması: Soyunma Odasında Kavga mı Çıktı?

Yeni Malatyspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Denizlispor maçında 36. dakikada oyundan aldığı Cueva ile ilgili yaptığı açıklamada: "Bu taktiksel değişimdir. Ama bir Cueva ile ilgili bunu düşündük. Ama Cueva'nin sahadan çıkarken tepkisini anlarım ama daha sonra soyunma odasında yaşadıklarımızı ki onlar bizde kalır,  değerlendireceğiz. Yönetimle gerekli konuşmaları yaptım. Raporumu sundum. Onlarda değerlendirmelerini yapıp daha sonra bakacağız." derken soyunma odasında kavga mı çıktı sorusu akıllara geldi.

ACQUAH AÇIKLAMASI

Yeni Malatyaspor'un youtube kanalında soruları yanıtlayan Hamzaoğlu, maçtan çıkarken tepki gösteren Afriyie Acquah ile ilgili olarak: "Bunların hepsine tek tek cevap vermek isterim. Hepsinin bende nedenleri ve sonuçları var. Ama genel anlamda değineceğim. Sadece Afriyie Acquah üzerinden değinmek istemiyorum. Bu tür serzenişler olur e bunlar sahada kalır. Sonrasında devam ederse burada birliktelik sürmez. Bunu devam ettiren ve takıma zarar verdiğini düşündüğüm biri olursa zaten kimseyi burada tutmam. O yüzden bu tür serzenişleri hoşgörüyle karşılarım. Çünkü hepimiz oyuncuyduk. Herkes oyunda kalmak ve takım için bir şeyler yapmak ister. Ama devamı gelirse buna da müsaade etmem. Oyunculardan maksimum verim almayı bilen insanlarız. Bazı oyuncuya olumlu şeyler söyler, bazı oyuncuları da kızdırırsınız motive edersiniz. Bunların maalesef insanlar farkında değiller. O yüzden eleştiriler bu noktalarda farklı gelebiliyor. Fakat bir ne yaptığımızın farkındayız. Amacımız oyuncularımızın performansını en üst seviyeye çıkarmak. Acquah'dan daha fazlasını bekliyorum. Onun farkına varması içinde bazı şeyler yapacağız. Bazen oynatacağız bazen oynatmayacağız bazen oyundan çıkaracağız bazen 90 dakika saha tutacağız. Biz onlardan iyi performans almak zorunda olan insanlarız. Dolayısıyla bunun farklı yöntemleri var." dedi.

SOYUNMA ODASINDA NELER YAŞANDI?

Denizlispor maçında oyundan alınan Christian Cueva'nın oyundan çıkarken tepki göstermesiyle ilgili olarak Hamzaoğlu: "Orada 2-0 öne geçtik ve rakip üstümüze gelmeye başladı. Tehlikeli ataklar yapmaya başladı. Orta sahada Adem zaten bir kaç haftadır maç oynamamıştı , sakattı. Onu koruma adına biraz önde oynatalım dedik. Ama oyunda oynamak zorundaydık. Hem Cueva'yı hem Adem'i Acquah'ın önünde kullanmaya karar verdik. 2-0'lık skoru da bulduk. Ama ondan sonra hem Adem hem  Cueva takıma defansif anlamda tam destek vermesi için birinden birini çıkarmak zorundaydım. Adem'e biraz daha performansını artırabilmesi için zaman vermek istedim. O dakikalarda aslında devre arasını bekleyecektim fakat bir gol yiyip devreye girmek istemedim. O yüzden bu hamleyi bir an önce yapmak istedim. Bu arada Zeki'nin sakatlığı geldi. Öyle olunca bir değil 2 hamle yaptım. Bu taktiksel bir değişimdi.  Yoksa bir hiçbir oyuncum kötü olduğu için oyundan çıkarmadım. Bunun içinde değişiklikler yapabiliriz ama bazen çok iyi oynayan bir oyuncuyu bile oyundan çıkarabilir teknik direktör. Bu taktiksel değişimdir. Ama bir Cueva ile ilgili bunu düşündük. Ama Cueva'nin sahadan çıkarken tepkisini anlarım ama daha sonra soyunma odasında yaşadıklarımızı ki onlar bizde kalır,  değerlendireceğiz. Yönetimle gerekli konuşmaları yaptım. Raporumu sundum. Onlarda değerlendirmelerini yapıp daha sonra bakacağız." dedi.

 

 

malatyatekhaber.com / Erkan Yılmaz Çakır

Kaynak: Editör:
Etiketler: malatya haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı