Haber Detayı
17 Ekim 2020 - Cumartesi 15:03
 
Gürkan'ı Ak Partililer Eleştirdi CHP'liler Destekledi
Malatya'da AK Partili ilçe belediyeleriyle AK Partili büyükşehir belediye başkanı arasında tartışma yaşanırken, AK Parti'li başkana destek, CHP'li belediyelerden geldi.
GÜNDEM Haberi
Gürkan'ı Ak Partililer Eleştirdi CHP'liler Destekledi

Malatya'da AK Partili ilçe belediyeleriyle AK Partili büyükşehir belediye başkanı arasında tartışma yaşanırken, AK Parti'li başkana destek, CHP'li belediyelerden geldi.

Geçtiğimiz günlerde AK Partili meclis üyelerinin basına kapalı olarak yaptığı toplantıda Malatya büyükşehir belediye başkanı Selahattin Gürkan ile AK Partili ilçe belediye başkanı arasında sert tartışma çıkmıştı. Gürkan'ın, asfaltlama ile alakalı açıklamalarına ilçe belediye başkanları "1000-2000 km yol asfaltladığınızı söylüyorsunuz, bu yollar nerede?" diyerek tepki gösterilmişti. Bu konu ile ilgili Yeşilyurt belediye başkanı Mehmet Çınar ve Başkan Gürkan arasında sert tartışmalar yaşanmıştı.

Malatya'da AK Partili belediyeler arasında tartışmalar yaşanırken, Gürkan'ın çalışmalarına CHP'li ilçe belediye başkanlarından destek geldi.

 KARADAĞ: GÜRKAN'LA GURUR DUYUYORUZ

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısının II. Birleşiminde konuşan Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, Büyükşehir Belediyesinin hiçbir ayrım yapmadan Malatya’nın her köşesine hizmet götürdüğünü belirterek, “ Malatya’mızda Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ekibinin bütün ilçelere eşit düzeyde köy, şehir ve mezra demeden bütün hizmetleri yaptığını, ayrımcılık olmadığını bütün millet biliyor. Bizde Hekimhan Belediye Başkanı olarak en azından bu sene Hekimhan’a 300 km yol yapmıştır. Kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum bütün ekibine de saygılarımı sunuyorum. Ayrımcılık olmadan, hiçbir tarafta ayrım olmadan kendisine yine söylüyorum Hekimhan için değil, Malatya için biz hizmet için beraberiz, varız, biriz, kardeşiz her zaman Büyükşehir Belediye Başkanımızla gurur duyuyoruz. Sağ olsun var olsun diyorum” dedi.

CÖMERTOĞLU: GÜRKAN'A MİNNETTARIZ

Malatya Büyükşehir Belediyesinin Arapgir'de yaptığı asfaltlama çalışması hakkında konuşan, Arapgir belediye başkanı Haluk Cömertoğlu; "Arapgir'de yapımı devam eden ve son aşamaya gelen MASKİ alt yapı çalışmalarını ortaya çıkardığı hasarların Ulupınar'dan başlayıp şehre doğru hızlı bir şekilde tamir edildiğini görüyoruz. Bu ilçemize yapılan bugüne kadar ki en büyük alt yapı yatırımıydı. Şuanda da üst yapı yapımı devam ediyor. Dolayısıyla 120 km cadde ve sokaklardaki, tamamen bozulmuş, tahrip olmuş üst yapısı yeniden inşa ediliyor. Burada özveriyle Selahattin Gürkan ve ekibine minnettarım." dedi.

 

 

 

malatyatekhaber.com

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: malatya haber, selahattin gürkan, gürkan tartışma, ak parti, chp
Yorumlar
Haber Yazılımı