Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 19:57
 
FETÖ'nün Malatya'daki Siyasi Ayağı Kim?
"FETÖ'nün siyasi ayağı" tartışmaları sürerken akıllara Malatya'daki siyasi ayağın kim veya kimler olduğu sorusu geldi.
GÜNDEM Haberi
FETÖ'nün Malatya'daki Siyasi Ayağı Kim?

"FETÖ'nün siyasi ayağı" tartışmaları sürerken akıllara Malatya'daki siyasi ayağın kim veya kimler olduğu sorusu geldi.

KARŞILIKLI SUÇLAMALAR

Son günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı "FETÖ'nün siyasi ayağı tartışması" sürerken, Kılıçdaroğlu  CHP grup toplantısında yaptığı konuşmada 20 soru sormuş ve "FETÖ'nün siyasi ayağı Recep Tayyip Erdoğan'dır" demişti. Kılıçdaroğlu'nun suçlamalarına karşılık veren Cumhurbaşkanı Erdoğan ise "FETÖ'yü suç örtünü ilan eden ve kararda imzası olan benim. FETÖ'yü temsil eden kurum ve şahızların saldırılarına herkes şahittir. CHP bu işin neresindedir?" derken: "FETÖ'nün siyasi ayağı Kılıçdaroğlu'dur" ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan'ın, Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunmasıyla süreç ederken Malatya'da da "fetö'nün siyasi ayağı ve uzantıları kim?" sorusu akıllara geldi.

AĞBABA'DAN ÇAĞRI 

Malatya'da 15 Temmuz'dan sonra başlayan süreçte çok sayıda FETÖ terör örgütüne mensup kişiler gözaltına alınıp, tutuklanmış ama FETÖ'nün varsa Malatya siyasi sorumluları ve uzantıları hakkında bir işlem yapılmaması dikkat çekmişti.

Konuyla ilgili 22 Ocak'ta CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba çağrıda bulunmuş: "Fetö’nün Malatya’daki Siyasi Uzantılarını Araştıralım; Hodri Meydan!" demişti. Ağbaba'nın çağrısına cevap gelmezken, FETÖ tartışmalarıyla ilgili Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklamara cevap veren AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık: "Hatırlarmısınız;15 Temmuz'da tanklardan kaçıp belediye başkanının evinde saklanarak kahve içen 'Genel Başkan'ı..!? FETÖnünSiyasiAyağıCHP" şeklinde sosyal medya hesabından paylaşım yapmıştı.

"FETÖ'nün siyasi ayağı" tartışmaları devam ederken vatandaşlar her alanda mücadele edilen FETÖ'nün siyasi ayağını merak etmeye devam ediyor!! 

 

 

malatyatekhaber.com

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: malatya fetö, fetönün siyasi ayağı, malatya haber
Yorumlar
Haber Yazılımı