Haber Detayı
25 Mayıs 2019 - Cumartesi 17:54
 
Evkur Yeni Malatyaspor'un Borcu Belli Oldu
Evkur Yeni Malatyaspor’da yıllık olağan mali genel kurul toplantısı yapıldı. Sarı kırmızılı yönetim, yıllık olağan mali genel kurulda ibra edildi.
SPOR Haberi
Evkur Yeni Malatyaspor'un Borcu Belli Oldu

Evkur Yeni Malatyaspor’da yıllık olağan mali genel kurul toplantısı yapıldı. Sarı kırmızılı yönetim, yıllık olağan mali genel kurulda ibra edildi.

Battalgazi Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştiren genel kurulda Divan Başkanlığını Naci Şavata yaptı. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasının ardından Evkur Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek bir konuşma yaptı. Gevrek, 5 yıl içerisinde Malatya futboluna çok güzel gelişmelerin olduğunu ifade ederek, “Beraber üzüldüğümüz ve sevindiğimiz anlar oldu ama sonuç olarak bugün bulunduğumuz yerde Evkur Malatyaspor’un beş yılına bakıldığında ‘3 yıl içerisinde Süper Lig’e çıkacağız’ dedik. Allah bizi mahcup etmedi, sizlerin, taraftarlarımızın desteğiyle işadamlarımız, siyasetçilerimizle şehir olarak biz bunu başardık” dedi. Ligde beşinci sırada olduklarını anımsatan Gevrek, kulübün hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada kendisinden söz ettirdiğini kaydetti. Gevrek, Evkur Yeni Malatyaspor’un Malatya’yı en iyi şekilde temsil ettiğini belirterek, kulübün Malatya’nın marka değerini artırdığını, her yerde özgüyle bahsedildiğini anlattı. Malatyalıların takıma sahip çıkması gerektiğini dile getiren Gevrek, şunları söyledi: “Herkesin takıma destek vermesi lazım. Bir olmamız, birlikte hareket etmemiz lazım, ortak paydamız Malatyaspor ise konu ne olursa olsun etrafından toplanmamız gerekiyor. Malatya’mızın Evkur Malatyaspor’a destek vermesi lazım.”

Gevrek, beş yılda sportif anlamda başarıyı yakaladıklarını anlatarak, “Biz her zaman ‘sportif anlamda başarı yetmez’ dedik. Altyapıda ve ekonomi anlamında da bizim ayaklarımızı yere sağlam basmalıyız. A takımımız Nurettin Soykan Tesisleri’nden yeni yapılan binaya geçti, o tesisi de altyapıya tahsis ettik. 44 çocuğumuz Nurettin Soykan Tesisleri’nde kalıyor. Çocuklarımızın okul masrafları da dahil her şeyleri karşılanıyor. Yeni tesise geçtikten sonra iki saha yaptık, alt yapının sahası yapıldı. Altyapıya yatırım yapmalıyız. Bizim niyetimiz Malatyaspor’a güzel bir tesis yapmak. Tabi bu tek başımıza yapacağımız bir şey değil ama bu sefer bunu yapmaya yaklaştık. Yer bulmakta zorlanıyorduk. Yeni Malaya Stadyumu’muzun yanında İnönü Üniversitesi’ne ait yeri istedik, yanında da yine üniversiteye ait bir alan var. 200 dönüm arazi verilirse oraya Türkiye’nin en güzel tesisini yapacağız, sadece yerin bize verilmesi yeterli kimseden bir şey istemiyoruz” diye konuştu.

"YEREL MEDYA HER ZAMAN BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE ANLAMLI"

Sportif anlamda iyi bir yerde olduklarını ifade eden Gevrek, Malatya’nın tarihinde altın çağını yaşadığını belirtti.

Gevrek, kurumsallaşma yolunda adımlar attıklarını kaydederek, “Bunları yavaş yavaş gerçekleştiriyoruz. Bizim 3 storemiz var. Malatya’da meydanda ve AVM’de store açtık. İstanbul’da hemşerilerimizin çoğunlukta olduğu Esenler’de storemizi açtık. Tabi bunların hepsi kurumsallaşma adına atılan adımlar. Yerel medya her zaman bizim için çok önemli ve anlamlı, her zaman takımın yanında oldular. Biz kulübün bir televizyonu olsun dedik. İletişimi daha iyi sağlamak, taraftar ve camiamızla daha birleşme adına da Malatyaspor WEB TV’yi açtık. Bana göre bu kurumsallaşma adına önemli” dedi.

"GEÇEN SENEYİ 23 MİLYON TL BORÇLA DEVRETTİK"

Gevrek, geçen yılki olağan mali kongrede borcun 26 milyon TL olduğunu anımsatarak, “3 milyon TL alacağımız vardı ve geçen seneyi 23 milyon TL borçla devrettik. Sportif anlamda başarılı önemli ama ekonomi anlamında da bizim mutlaka başarılı olmamız lazım çünkü Malatya şehri olarak biz bunun acısını hep birlikte yaşadık. Eski Malatyaspor’umuz nerelerden nerelere gitti. Bunun tek sebebi ekonomi anlamında yaşanan sıkıntılar. Bu sene ekonomi anlamında biz hedef koyduk, ‘ne olursa olsun borcu, mevcut olan borcun altına düşüreceğiz’ dedik. Çok şükür bugün ki tabloya baktığımızda ligde beşinci sıradayız ama benim önemsediğim bugün ki mali tablodur. Bana göre burada en büyük başarı budur. Bugün ki tabloya baktığımız zaman 11 milyon 500 bin TL borcumuz var. Anadolu takımlarına baktığınız zaman kendi gelirlerimizle geçinmemiz maalesef çok zor. Bugün senin sadece gelirin TFF’den yayın geliri, bunu da hele hele beşinci sıraya oynayan bir takım için bu parayla geçinmek çok zor. Üretip satarsanız kulüp para kazanır. Üretip satan bir kulüp olmadık ama alıp satan bir kulüp olduk. Geçen sene 3 futbolcu kardeşimizi sattık, toplam 4 milyon 250 bin Euro bonservis geliri oldu” ifadelerini kaydetti. Gevrek'in konuşmasının ardından mali tablo okunarak, görüşüldü. Kulübün 2018-2019 sezonu gelir ve gider tablosu 146 milyon TL olarak açıklandı. Mali tablo oy birliğiyle kabul edildi. Daha sonra yönetim kurulu faaliyet raporu okunarak oylandı. Faaliyet raporu oy birliğiyle kabul edildi. Mali genel kurulda daha sonra denetim kurulu faaliyet raporu okunarak görüşüldü ve oylamaya sunuldu. Denetim kurulu faaliyet raporu da oy birliğiyle kabul edildi. Kulüp divanı kurulu raporu okundu ve oylamaya sunuldu. Divan kurulu raporu oy birliğiyle kabul edildi. Daha sonra sicil kurulu raporu okunarak oylandı. Oy birliğiyle kabul edildi. Disiplin kurulu raporu okundu oylandı. Oy birliğiyle kabul edildi. Ardından raporların ibrası istendi. Bütün raporlar oy birliğiyle kabul edildi. Yıllık olağan mali genel kurulunda daha sonra 2019-2020 sezonunun tahmini bütçesi açıklandı. Tahmini bütçe 150 milyon TL olarak açıklandı. Tahmini bütçe oy birliğiyle kabul edildi.

 

malatyatekhaber.com - bülten

Kaynak: Editör:
Etiketler: yeni malatyaspor, adil gevrek, battalgazi, türkiye, evkur yeni malatyaspor bor
Yorumlar
Haber Yazılımı