Haber Detayı
15 Şubat 2020 - Cumartesi 13:37
 
Elazığ ve Malatya'daki KOBİ'lere Destek
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Trabzon'da iş insanlarıyla buluştu. Deprem bölgesindeki işletmelere yeni bir müjde veren Bakan Varank, imalat sanayinde faaliyet gösteren işletmelerin, depremden fizikî olarak zarar görmese de, KOSGEB'in İmalat Sanayi İşletme Kredisi Faiz Desteği Programından faydalanabileceğini bildirdi.
GÜNDEM Haberi
Elazığ ve Malatya'daki KOBİ'lere Destek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Trabzon'da iş insanlarıyla buluştu. Deprem bölgesindeki işletmelere yeni bir müjde veren Bakan Varank,  imalat sanayinde faaliyet gösteren işletmelerin, depremden fizikî olarak zarar görmese de, KOSGEB'in İmalat Sanayi İşletme Kredisi Faiz Desteği Programından faydalanabileceğini bildirdi. 

Bakan Varank, "50 ve altı çalışanı olan işletmeler 100 bin liraya kadar, 50’den fazla istihdamı olan işletmeler de 150 bin liraya kadar kredi kullanabilecek.” dedi.

ELAZIĞ VE MALATYA'YA MÜJDE

Trabzon’dan Elazığ ve Malatya’ya müjde veren Varank, "Deprem felaketinin hemen ardından, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla KOSGEB’in Acil Destek Kredisi Programını uygulamaya almıştık. Bu kapsamda; Elazığ ve Malatya’da depremden zarar gören KOBİ’lerimize 100 bin liraya kadar faizsiz ve 1 yıl geri ödemesiz kredi vermeye başladık. Şimdi buna ek olarak; bölge ekonomisinde durgunluğun önüne geçmek ve üretimde sürekliliği sağlamak için yeni bir adım daha atıyoruz. İmalat sanayinde faaliyet gösteren işletmeler, depremden fizikî olarak zarar görmese de, KOSGEB’in İmalat Sanayi İşletme Kredisi Faiz Desteği Programından faydalanabilecekler." diye konuştu.

Varank, konuşmasını şöyle sürdürdü: "50 ve altı çalışanı olan işletmeler, 100 bin liraya kadar kullanacakları kredide, 50’den fazla istihdamı olan işletmeler 150 bin liraya kadar kullanacakları kredide, aynı şartlarda, yani faizsiz ve 1 yıl geri ödemesiz, KOSGEB’in faiz desteği programından yararlanacak.

 

 

malatyatekhaber.com-www.sanayi.gov.tr

Kaynak: Editör:
Etiketler: Elazığ, ve, Malatya'daki, KOBİ'lere, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı