Haber Detayı
19 Nisan 2019 - Cuma 13:43
 
Dolar yukarı yönlü başlayıp geriledi
Dolar/TL, Ekrem İmamoğlu'nun mazbatayı almasıyla ortadan kalkan seçim belirsizliğinin getirdiği iyimser havayla 5.71 TL'ye inmesine rağmen dün Merkez Bankası'nın döviz rezervlerine yönelik endişelerle 5.85 üzerini gördü.
EKONOMİ Haberi
Dolar yukarı yönlü başlayıp geriledi

Günü 5.80 TL'den kur, 19 nisan günü sığ piyasada hafif yukarı yönlü hareketle 5.83 ile başladı ancak 5.80 altına gevşedi. Kutsal Cuma nedeniyle yurt dışı piyasalar kapalı, içeride TCMB beklenti anketi izleniyor
Dolar kuru, önceki gün Financial Times'da çıkan haber sonrası Merkez Bankası rezervlerine yönelik endişelerle yukarı yönlü hareket etti 5.85 üzerini gördü.

Öğleden sonra gevşeyen kur 5.80 - 5.85 arasında iki yönlü dalgalanmasını sürdürerek 5.8016 kapandı.

Haftanın son günü olan 19 Nisan'da ise dolar çok sığ olan piyasada hafif yukarı yönlü hareketle 5.83 TL'den işlem görerek güne başlasa da sonrasında 5.80 altına gevşedi. Euro ve sterlin ise sırasıyla 6.55 ve 7.55 altında işlem görüyor

Orta Doğu piyasaları hafta sonu tatilinde olduğu için kapalı. Hristiyan dünyası da Paskalya pazarından önceki cuma günü kutlanan Kutsal Cuma günü nedeniyle tatilde. Hindistan, Endonezya ve Güney Afrika gibi gelişen ülkeler piyasalarının yanı sıra ABD, Kanada, Avustralya, Hong Kong ve Euro bölgesinde de piyasalar kapalı. Petrol piyasası da işlem görmeyecekler arasında. 

Yurtiçindeki ekonomik takvimde bugün TCMB beklenti anketi açıklanacak ve yıl sonu enflasyonuna yönelik öngörüler izlenecek.

 

Kaynak: haberturk

Kaynak: Editör:
Etiketler: dolar, kur, kutsal cuma, merkez bankası, financial times
Yorumlar
Haber Yazılımı