Haber Detayı
13 Haziran 2018 - Çarşamba 23:38
 
CHP'DEN KULUNCAK'A ZİYARET
GÜNDEM Haberi
CHP'DEN KULUNCAK'A ZİYARET

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve beraberindeki parti il yöneticileri Kuluncak ilçesini ziyaret etti. 

Kuluncak ziyaretinde konuşan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz Türkiye'nin artık dibe vurduğunu, ekonomi ve işsizliğin artmaya devam ettiğini belirtirken tüm bu şartlar altında herkesi kucaklayan bir Cumhurbaşkanı'na ihtiyaç olduğunu söyledi. 

Kiraz'ın konuşmlarının satır başları şöyle:

"Öncelikle bir bayram arifesinde olduğumuz için bütün vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum. Bu bayramın ülkemiz için, insanlarımız için huzur, mutluluk getirmesini, hepimizin kardeşçe bütünleştiği birleştiği bu ülke de birlikte yaşama kültürünü, hakkın hukukun yerini bulduğu günler getirmesini temenni ediyoruz.

24 Haziran da bir seçim yapacağız. Biz gittiğimiz her yerde ifade ettik.  Birincisi bir buçuk sene seçime varken bir sabah kalktı biz ülkeyi yönetemiyoruz dedi. Türkiye dibe vurdu, ekonomi, işsizlik, eğitim sorunları artmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce 81 milyonu kucaklayacak, kimseyi dışlamayacak bir Cumhurbaşkanı adayımız var.

10 gün sonra 24 Haziran’da Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı yapacağız. Artık bu kötü gidişata hep birlikte güçlü bir şekilde tamam diyeceğiz. Ve Cumhurbaşkanımız Muharrem İnce olacak. Diğer taraftan bir oy daha kullanacağız, o da milletvekilliği seçimi.

Bir seçim bildirgemiz var. Geçmişte olduğu gibi bugünde seçim bildirgemizi taklit etmek isteyenler var. Seçim bildirgemiz toplumun ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik, sorunları çözmek amaçlı bir bildirge. Biz geldiğimizde kayısıya alan bazlı destek vereceğiz. CHP iktidarında çiftçiye mazotu 3 liradan vereceğiz. Çiftçinin, köylünün kalkınması için rahat bir şekilde üretim yapabilmesi için CHP olarak tüm katkıyı sunacağız. En düşük emekli maaşı bin 500 lira olacak. Biz sizden bu vaatlerimizi gerçekleştirmek için destek istiyoruz. Cumhurbaşkanı adayımız tamam, seçim bildirgemiz tamam, kadrolarımız tamam, bu işe artık tamam diyoruz. 24 Haziranda sandıklarda güçlü bir şekilde oylarımızı bölmeden parçalamadan sandığa gideceğiz. Malatya’da CHP dışında iktidar partisinden milletvekili sayısını azaltacak başka bir parti yok. Hiçbir partinin baraj sorunu yok. Dolayısıyla Malatya da barajı geçsin diye bir başka partiye oy vermek mantıklı değil. Dolayısıyla bu davranış iktidar partisine yarayacaktır. Bizim iki milletvekilimizin bire düşmesine bir milletvekilimizin de elimizden gitmesine sebep olabilir. Oyları bölmeden 24 Haziranda CHP’ye oy verilmesini istiyoruz."

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'DEN, KULUNCAK'A, ZİYARET,
Yorumlar
Haber Yazılımı