Haber Detayı
23 Haziran 2018 - Cumartesi 16:03
 
Çalık: "Hiçbir vesayete eyvallah demedik"
SİYASET Haberi
Çalık:

Sosyal Politikalardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "AK Parti verilen bütün sözleri yerine getirdi. Ama öncelikle hem insani hem İslami hem de vicdani görevlerini yerine getirdi. Kim mağdursa, muhtaçsa biz onların yanında, zalimlerin karşısında da dimdik durduk. Hiçbir vesayete eyvallah demedik, şapkamızı alıp asla gitmedik" dedi.

Çalık, 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kapsamında bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Ziyaretlerinde 24 Haziran'ın Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Çalık, "Biz Malatya'mızın emrindeyiz. Malatya'mız isteyecek bizde hizmetinize sunacağız. 24 Haziran'da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı milletimizin ak oylarıyla cumhurbaşkanı seçeceğiz. Milletimizin ak elleriyle AK Partiye vuracakları 'evet' mührüyle cumhurbaşkanımızın yol arkadaşlarını da meclise göndereceğinize inancımız tam" dedi.

Minibüsçüler Odası'nın düzenlediği toplantıda şoför esnafıyla toplantı yapan Çalık, "Eski Türkiye'de okula giden kızlarımızın başörtülerini alanlar vardı. Üniversitelere kızlarımızı almayan, kamu kurum kuruşlarında kızlarımızı çalıştırmayan eski bir Türkiye vardı. Biz AK Parti olarak, kurucu genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşları olarak Türkiye'ye hangi sözü verdiysek, yerine getirdik. Önce insan hak ve özgürlüklerini çiğneyenlere gereken dersi vereceğiz. İmam Hatip Lisesi'nin sekiz yıl kesintisiz eğitimi getirip orta kısımlarını kapatanlara, başörtüsü zulmünü yaşatanlara, 28 Şubat zulmünü Malatya ve Türkiye'ye yaşatanlara, meclise başörtüsüyle giren Merve Kavakçı'ya 'Bu kadına haddini bildirin' diyenlere 24 Haziran'da gereken cevabı vereceksiniz. AK Parti verilen bütün sözleri yerine getirdi. Ama öncelikle hem insani hem İslami hem de vicdani görevlerini yerine getirdi. Kim mağdursa, muhtaçsa biz onların yanında, zalimlerin karşısında da dimdik durduk. Hiçbir vesayete eyvallah demedik, şapkamızı alıp asla gitmedik" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çalık:, "Hiçbir, vesayete, eyvallah, demedik",
Yorumlar
Haber Yazılımı