Haber Detayı
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 15:34
 
Başhekim Aktürk'ten Ramazan Bayramı Mesajı
Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Erdal Aktürk Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
GÜNCEL Haberi
Başhekim Aktürk'ten Ramazan Bayramı Mesajı

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Erdal Aktürk Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajında Ramazan Bayramı süresince ve sonrasında tedbirlere uymak, sokağa maskesiz çıkılmaması ve 1,5 metre sosyal mesafe kuralına uyulması çağrısı yapan Aktürk: "Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen koronavirüs salgını sebebiyle, bu bayramı her birimiz evimizde geçirmek durumundayız. Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında 81 ilimizde olduğu gibi, Malatya’da da sokağa çıkma yasağı uygulanacak olması nedeniyle bu Ramazan Bayramı’nda ne yazık ki bir arada olamayacağız.

Bayramlaşma kültürünün geleneğimizdeki yeri çok kıymetli. Bu süreçte sevdiklerimizden uzak kalsak da teknolojinin bize sağladığı ölçüde sevdiklerimizin sesini duymaya, onları görmeye çalışalım. İnanıyorum ki önümüzdeki yıllarda daha sağlıklı ve daha huzurlu bayramlarda yeniden hep bir arada olacağız; zira bu süreç bize bayramlaşma kültürümüzün kıymetini daha iyi anlatmış olacak.

Ramazan Bayramı süresince ve sonrasında tedbirlere uymak, sokağa maskesiz çıkılmaması ve 1,5 metre sosyal mesafe kuralına uyulması büyük önem arz etmektedir. Kendimizin, sevdiklerimizin ve çevremizin sağlığını ancak böyle koruyabiliriz. Sosyal mesafe ve maske kuralına uymamız ileriki bayramlara daha rahat ulaşmamızı sağlayacaktır.

Yüce Allah’tan hepimizi bir sonraki Ramazan ayına sağlıkla, esenlikle, huzurla kavuşturmasını diliyor, Ramazan Bayramı’nızı tebrik ediyorum." dedi.

 

 

malatyatekhaber.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: erdal aktürk
Yorumlar
Haber Yazılımı