Haber Detayı
07 Temmuz 2019 - Pazar 22:06
 
"Ayrılığın ve kavuşmaların başkentidir otogarlar"
Bugün 1 Haziran 2019… İstikamet: İstanbul, saat 20.30…
GÜNCEL Haberi

Bugün 1 Haziran 2019… 
İstikamet: İstanbul, saat 20.30… 
Vize, final, büt derken dört yıllık eğitim hayatının sonuna geldik. 
Esas olan bir şey var ki, ayrılığın yaklaştığını da hmeye başlamıştık. Bu hasretin en suskun ve en suçsuz durağı otogarın yolunu tutma vakti de çoktan gelmiş idi. 
Hava kararınca, hazırlıklarımızı tamamlayıp, bardaktan boşalırcasına yağan yağmurun eşliğinde çevredeki insanların şaşkın bakışlarına aldırmadan el ele tutuşup on dakika boyunca koştuk. Nefes nefese kalmıştık, üstümüz başımız sırılsıklam olmuştu. Yorulsak da bir dakika bile ellerimiz ayrılmadı. Şeker pancarı gibi kızarmış yüzüme bakıp gülüverdi. Sanırsam komik görünüyordum. Her daim gülümsediğimiz gibi bugün de yüzümüzden gülümseme eksik olmadı. 
Ayrılığın ve kavuşmaların başkentidir otogarlar… 
Otogara vardığımızda birbirinden farklı onlarca insan vardı etrafta. Her birinin farklı bir gayesi vardı. Kimi sevdiğini beklediğinden gülümsüyordu, kimi de gözyaşları içinde en değerlisini yolcu ediyordu. Benim de gözyaşlarım yanaklarımdan süzülüyordu. Ne kadar belli etmemeye çalışsam da beceremedim. Ayrılık zor geldi. Sımsıkı sarıldım, gitmesini hiç istemiyordum. Ağladıkça daha çok ağlıyordum. Ne zormuş sevdiğini yolcu etmek. Herhalde bunu tarif etmeye kelimeler yetmez. 
Hareket saati gelip, çattı. Arabaya binip uzaktan gözlerimin içine bakmasına dayanamadım. Gözyaşlarım yine süzülüverdi. Kalbim paramparça oldu. Derin bir uğultu vardı kalbimin etrafında. Ağlamaklı bir kadının yüzündeki tüm çizgileri, gitmenin ya da geride kalacak olmanın hüznünü doyasıya htim. Hangisi daha zordur bilinmez ama bir kadının çaresiz kalmasını tarif etmek zor. Kalbimden geçen sözcükleri sıralarken, bitmeyen cümlelerin esiri oluyordum istemsiz… 
Gecenin zifiri karanlığında sessizce açtığım pencerenin gıcırtısı eşliğinde bir ayrılık türküsü ilişti kulağıma. 
“Hoşça kal…”

 

Sevil Adıgüzelman

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Ayrılığın, ve, kavuşmaların, başkentidir, otogarlar",
Yorumlar
Haber Yazılımı