Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 20:17
 
Ankara Katliamında Hayatını Kaybedenler Anılıyor
10 Ekim Ankara Katliamında hayatını kaybedenler Malatya'da anıldı
GÜNDEM Haberi
Ankara Katliamında Hayatını Kaybedenler Anılıyor

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Malatya Şubesinde düzenlenen anma enkinliğine 10 Ekim'de katledilen vatandaşların aileleri, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Anma Etkinliğinde konuşan PSAKD Başkanı Latife Ulutaş:“4 yılda 40 yılda geçse acılarımız hep taze kalacak. Bir anne ve baba için çocuklarından değerli hiç bir şey olamaz. Bu canlarımızın böylesine acı bir katliamla aramızdan ayrılmaları yüreğimizde derin acı bir yara açmıştır. Sadece Ankara değil Kerbela’dan bu güne bir çok katliamlara maruz kaldık. Özgürlük, demokrasi, barış ve emek mücadelesi veren bir çok arkadaşımızı bu tür katliamlarda kaybettik. 10 Ekim Ankara Katliamı ne ilk nede son olacaktır. Bizlere farklı katliamlar yaşatarak daha öncekilerini unutturmaya çalışıyorlar. Bizler katliamda yitirdiklerimizi unutturmayacağız ve bu katliamın yaşanmasına sebep olanları asla unutmayıp hep kınayacağız” dedi.

10 Ekim 2015'de yaşanan Ankara katliamında çoğunluğu CHP İl Gençlik Kolları üyesi olan ve Ankara’ya Malatya’dan giden Eren Akın, Gülbahar Aydeniz, Onur Tan, Canberk Bakış, Kasım Otur, Sezen Vurmaz, Gözde Aslan, Umut Tan, Mehmet Ali Kılıç ve Mehmet Hayta’nın yanı sıra, mitinge Tarsus’tan giden Doğanşehir- Dedeyazılı Metin Peşmen ve Elbistan’dan giden Akçadağ-Kürecikli Seyhan Yaylagül’ün yanı sıra, Mersin’den giden Hekimhanlı öğretmen Ata Önder Atabay katledilmişlerdi.

 

 

 

 

malatyatekhaber.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: ankara katliamı, malatya, malatya haber, pir sultan abdal derneği, latife ulutaş
Yorumlar
Haber Yazılımı