Haber Detayı
20 Şubat 2021 - Cumartesi 17:17
 
Anadolu Basın Birliği Derneği'nden Gazetecilere Plaket
Anadolu Basın Birliği Derneği Malatya Şube Başkanlığı Tarafından Sahada Aktif Çalışan Başarılı Gazeteci ve Medya Mensuplarına Plaket Takdim Edildi.
GÜNCEL Haberi
Anadolu Basın Birliği Derneği'nden Gazetecilere Plaket

Anadolu Basın Birliği Derneği Malatya Şube Başkanlığı Tarafından Sahada Aktif Çalışan Başarılı Gazeteci ve Medya Mensuplarına Plaket Takdim Edildi. 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Dolayısıyla Plaket Törenine,  MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ ve Yönetim Kurulu ve Üyeleri katıldı. 

Dernek binasında düzenlenen tören öncesi bir değerlendirme yapan Anadolu Basın Birliği Derneği Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ, çalışan gazetecilerin özellikle pandemi döneminde çalışma şartlarının daha da ağırlaştığını kaydederek; “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü “ nedeniyle sahada çalışan gazeteci ve basın mensubu arkadaşlarımız ve meslektaşlarımız için bir plaket hazırladık. Pandemiden dolayı daha önce kararlaştırdığımız fakat gerçekleştiremediğimiz bu anlamlı plaketler için bugün buradayız.. Bu bir birinden kıymetli meslektaşlarımız uzun yıllardır gece gündüz, kar kış, yaz sıcak demeden hep sahada alanda olup haber atlatmamak için mücadele ettiler. Bu sembolik plaketi günün anısına bu değerli kardeşlerimize günün anısına taktim ediyoruz… Aslında bu kardeşlerimiz basın yayın ve medya mesleğini en başarılı ve en kıymetli şekilde hak ederek icra eden emekçilerdir. Başkan Dağ“ Mesleğini onurla ve gururla yapan halkın sesi olan ve sahada çalışan tüm gazetecileri bir kez daha tebrik ediyorum.” İnandığını yazan, vicdanının sesinin dinleyen ve otoriteye boyun eğmeyerek hayatını kaybeden tüm gazetecileri saygıyla anıyorum, “Gazetecilik dünyanın en zor mesleği, halkın sesi ve vicdanı olmak ve bunu yanında doğru bildiğini söylemek çok önemli bir iş. Söylesen suç, söylemesen kabahat." dedi.   
 

"ALANDA ÇALIŞAN ÖDÜLLENDİRİLSİN"


Başkan Zeki Dağ açıklamasının devamında ise; "Üzüldüğümüz bir konu yıllardır gerek yerelde gerek ulusalda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olduğu zaman emekçi ve çalışan gazeteci ve medya mensupları değil Gazete, TV ve yayın kuruluşu sahipleri veya Basın Yayın Derneği ve Cemiyet Başkanları söz alıp gazeteciliğin zorluklarından bahsederler.  Onlar ödüllendirilir sanki onlar bu işin zorluğunu çekiyormuş gibi görünürler. Esas işin aktörleri olan sahada aktif çalışan emekçi gazeteci ve medya mensupları hiç konuşturulmaz ve anılmazlar. Umarım bundan sonra 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü denince akla ilk başta sahada aktif çalışan meslektaşlarımız gelir ve değer görürler.
 Programda MHP İl başkanı Mesut Samanlı çalışan gazetecileri tebrik etti.  
Onay OZAN’ın Plaketini Anadolu Basın Birliği Dernek Sekreteri Mustafa ERTAN Takdim etti.  Onay Ozan ise, kendisine verilen bu anlamlı plaket için şahsı ve gazetemiz adına teşekkürlerini iletti.

Kaynak: () - habermerkezi Editör: malatyatekhaber
Etiketler: onay ozan,
Yorumlar
Haber Yazılımı