Haber Detayı
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 12:33
 
Ahmet Çakır'dan Veli Ağbaba ve Enver Kiraz'a Sert Tepki: İhanetle abâd olunmaz
Ak Parti Milletvekili ve geçmiş dönem Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, CHP'nin gündeme getirdiği Özel Kalem Müdürlüğünün "4 Yılda 11 Milyon 459 Bin TL" para harcadığı yönündeki açıklamalara sert tepki gösterdi.
GÜNDEM Haberi
Ahmet Çakır'dan Veli Ağbaba ve Enver Kiraz'a Sert Tepki: İhanetle abâd olunmaz

Ak Parti Milletvekili ve geçmiş dönem Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, CHP'nin gündeme getirdiği Özel Kalem Müdürlüğünün "4 Yılda 11 Milyon 459 Bin TL" para harcadığı yönündeki açıklamalara sert tepki gösterdi.

Çakır: "Bugün Arafe...Gönül ister ki hep iyilikleri, güzellikleri konuşalım. Ama maalesef utanmadan, sıkılmadan, yalanla, dolanla, iftirayla,aziz hemşehrilerimizin zihinlerini bulandırmak isteyen müfterilere cevap vermek zorunda kaldığımız için hemşehrimden anlayış istirham ediyorum

Bir takım sahte hesaplar üzerinden oluşurulmak istenen algı operasyonunun asıl amacı; suyu bulandırarak bir takım karanlık işlere, kötü emellere, kirli hesaplara kapı aralamak olduğu aşikârdır.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve İl Baskanı Enver Kiraz'ın birileriyle danışıklı yaptıkları her hallerinden belli olan "Büyükşehir Belediyemizin 2014- 2018 yılları Özel Kalem Bütçesi ile ilgili,gerçeklerle uzaktan yakından alakası olmayan açıklamalarını" esefle okudum.

Malatyayı baştan başa değiştirip dönüştüren onca projemizi görmek istemeyenlerin faaliyet raporumuzdaki sadece devlet ricalinin ziyaret sayısını dikkate alarak ve bunu da özel kalem  bütçesine bölerek spekülasyon yaratmaları hesap bilmemek değil insafsızlıktır,vicdansızlıktır

Hayatlarında millet için, memleket için taş üstüne taş koymamış, ulvi dertlerden bihaber müfterilerin en iyi yaptığı şey; hizmeti küçümsemek, karalamak ve yok saymaktır. Müfterilerin değirmenine su taşıyan hainler de bilmelidir ki, yalanla, iftirayla, ihanetle abâd olunmaz.

Kamu bütçesinin nerelerde ve nasıl kullanılacağı kurallarla bellidir. Türkiye Cumhuriyeti Sn. Ağbaba'nın zannettigi gibi bir Muz Cumhuriyeti değildir; bir hukuk devletidir. Kamuda yapılan her kuruşun hesabı Sayıştay Denetçileri tarafından rutin olarak da denetlenmektedir.

Örneğin 2018 yılı gerçekleşen gider bütçemiz 577 milyon 713 bin 904 TL  Özel Kalem Bütçemiz ise 3 milyon 401 bin 621 TL dir. Yani gerceklesen bütçemizin sadece binde 6 sı Özel Kalem bütçesi olarak kullanılmıştır.

CHP li İzmir Büyükşehir Belediyesinin 2018 gerçekleşen gider bütçesi 5 milyar 77 milyon TL dir. 2018 Özel Kalem, Protokol, Genel Sekr. Bütçesi adı altında yapılan harcama ise tam 24 milyon 355 bin 574 TL dir.Gerçekleşen gider bütçesine oranı ise, binde 48 dir. Tam 8 katımiz

Nüfus ve bütçe olarak Büyüksehir Büyüksehir Belediyemizin yarısına denk herhangi ilçe belediyesinin dahi, bütçesine ve özel kalem giderlerine bakılarak hakkaniyetli bir kıyas yapıldığında, bizim özel kalem bütçesinin ne kadar makul bir seviyede olduğu anlaşılacaktır.

Malatya Büyüksehir Belediyemizin Özel Kalem Bütçesinin içerisinde Kent Konseyine aktarılan bütçe, yurt içi ve dışı görev yollukları, büro makine ve techizat alımları, özel kalem yakıt alımları gibi cari harcamalar da vardır." dedi.

 

 

malatyatekhaber.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ahmet, Çakır'dan, Veli, Ağbaba, ve, Enver, Kiraz'a, Sert, Tepki:, İhanetle, abâd, olunmaz,
Yorumlar
Haber Yazılımı