Haber Detayı
20 Nisan 2019 - Cumartesi 00:12
 
Ahmet Çakır: Borç 801 Milyon TL
AK Parti Milletvekili Ahmet Çakır ER TV'de gündeme dair açıklamalar yaptı. Çakır, Belediye'nin borcunun 801 Milyon TL olduğunu açıklarken borcun hesaplanırken alacak ve vereceklerinde hesaplanması gerektiğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
Ahmet Çakır: Borç 801 Milyon TL

AK Parti Milletvekili Ahmet Çakır ER TV'de gündeme dair açıklamalar yaptı. Çakır, Belediye'nin borcunun 801 Milyon TL olduğunu açıklarken borcun hesaplanırken  alacak ve vereceklerinde hesaplanması gerektiğini söyledi.

Kamuoyunda sıkça tartışılan MASKİ ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Çakır: "MASKİ'nin 530 Milyon TL borcu var ama 113 Milyon TL'de alacağı var. Bu borç MASKİ'nin 5 yıl 10 yıl 15 yıl içerisinde ödeyeceği borç. Böyle bakınca MASKİ'nin borcu 420 milyon TL'lere düşüyor. Ayrıca bizden önce yapılan Çerçi döneminde arıtma tesisi var. 132 Milyon TL arıtma tesissinden MASKİ'ye kalmış bir borç var.  Büyükşehir olma sürecinde ilçelerden devralan borçlarda var, 40 milyon tl civarında. Haliyle bunları düştüğümüzde MASKİ'nin şu anda 200 milyon TL civarında borcu var. Maski'de ki tablo bu. Biz bütün ilçelerin kanalizasyon sistemini yeniledik. Biz 11 ilçenin altyapısını tekrar kurduk. Bu 50 yıl daha 10 Belediye Başkanı gelip gidecek ve bu altyapıya daha dokunmayacak demek. Biz burada milli servetin heba olmasının önüne geçtik. Bunu her belediye başkanı yapar mı? Hiçbir Belediye Başkanı yapmaz. Yaptığınız işin karşılığı yoktur, sizi kimse alkışlamaz." dedi.

Geçtiğimiz günlerde ise Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Selahattin Gürkan tarafından Büyükşehir Borcu 1 Milyar 778 Milyon TL olarak açıklanmıştı.

 

malatyatekhaber.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: ahmet çakır, belediye borcu, malatya
Yorumlar
Haber Yazılımı