Haber Detayı
10 Haziran 2018 - Pazar 19:14
 
SİYASET Haberi

AK Parti Milletvekili adayı Öznur Çalık: " AK Parti hükümetleri olarak icraatlarımızla hasta yatağındaki Türkiye’yi ayağa kaldırdık. İktidara geldiğimizde yıllarda ülkemizi adeta esir alan IMF’ye borcumuzu ödeyerek borç verir konuma getirdik" dedi.

Çalık açıklamaların devamında: "Eski Türkiye ile birlikte emekli maaşı, hastane, eczane kuyruklarını, başörtü sorununu, üniversitelerde katsayı farkını geride bıraktık. Bu ülkede bir yapanlar var, bir de yapmayıp da yapılanları yıkacak olanlar var. Biz onların yok etmeye çalıştıkları güzellikleri inşa ediyoruz etmeye de devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Ancak AK Parti Milletvekili aday adayı Öznur Çalık'ın "borcumuzu ödedik ve borç verir konuma geldik" açıklamasına karşın Hazine Bakanlığının 31.05.2018 tarihinde yayınladığı borç göstergesi tam tersi bir durumu gösteriyor. Hazine Bakanlığı Türkiye'nin 2017 dış borcunu 453 milyar dolar olarak açıklarken özel sektörün borcu 316 milyar dolar olarak açıkladı.

 

 

 

Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı'nın yayınladığı borç verilerinin linki: https://www.hazine.gov.tr/borc-gostergeleri-sunumu?type=sub

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı